Home

Projektavimo firma PILIS kartu su Witteveenbos (Olandija) ir ISC projectus (Lietuva) dalyvavo Klaipėdos Bastionų gatvės kartu su nauju tiltu per Dangės upę projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros konkurse. Tiltas, atsirandantis rekreacinės, industrinės ir istorinės zonų sankirtoje perima asketiškas, pirmines formas. Iš vandens išaugantys  tvirti oksiduoto vario vartai  įsileidžia į senamiestį, primindami apie gynybinę teritorijos praeitį ir Bastionų gatvės pavadinimo reikšmę.

Ryšys su aplinka

Projektuojamo tilto išraišką pasufleravo charakteringi teritoriją supantys objektai:

  1. Jono kalnelis. Vienintelis išlikęs fortifikacinės struktūros elementas – gynybinis bastionas.
  2. Kultūros fabrikas. Prieškario architektūros ankstyvojo modernizmo pavydzys, buvęs tabako fabrikas.
  3. Danės skveras. Žaliasis koridorius, prasidedantis Kuršių mariomis ir užsibaigiantis naujai formuojama Bastionų gatve. Skvero forma išplatėja rytinėje dalyje, siūloma įprasminti skvero pabaigą akcentuojant visuomeninę teritoriją: numatant terasas su pasivaikščiojimų takais, nusileidimą prie upės su galimybe švartuotis mažiems laivams, vaikų žaidimų aikšteles, išraiškingus apželdinimo elementus.
  4. Klaipėdos elektrinė. Vertingas modernizmo architektūros pavyzdys.

Architektūrinis sprendimas

Pasirinkta projektuojamo tilto architektūrinė išraiška – aiški, charakteringo silueto struktūra. Medžiagiškumas ir forma reaguoja į istorinę aplinką ir užstatymo funkciją. Tiltas, atsirandantis rekreacinės, industrinės ir istorinės zonų sankirtoje perima asketiškas, pirmines formas. Iš vandens išaugantys  tvirti oksiduoto vario vartai  įsileidžia į senamiestį, primindami apie gynybinę teritorijos praeitį ir Bastionų gatvės pavadinimo reikšmę.

pakeltas tiltas

Medžiagiškumas

Siūloma akcentinio elemento, vartų, apdaila – varis. Medžiaga parinkta atsižvelgiant į istorinę aplinką, supančią tiltą. 30 metų laikotarpyje (viena karta) tilto apdaila kinta, taip statinys tampa gyvu senamiesčio organizmu, augančiu kartu miestiečiais.

vario kelias

Vaizdingas praėjimas po tiltu

Vandenyje esančios skulptūrinės tilto atramos perima apkrovas, tokiu būdu atsisakoma šoninių krantinės atramų.  Taip atveriamos upės perspektyvos pėstiesiems ir dviratininkams.tilto schema

Aplinkos sutvarkymas

Dėl palankios padėties miesto atžvilgiu (šalia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Jono kalnelio, kuriame vyksta visuomeniniai renginiai), taip pat įvertinant akustines sąlgas (šalia vandens) projektuojama visuomeninė teritorija galėtų būti išnaudojama koncertams, miesto šventėms apjungiant abu krantus. Iliuminuota tilto konstrukcija naudojama kaip meninis elementas.

Tilto apšvietimas

Numatomas kasdienis funkcinis ir šventinis tilto apšvietimas. Kasdieniam apšvietimui iliuminuojama vidinė tilto atitvarų pusė, taip pat išilginis tilto profilis, vertikaliai apšviečiama tilto konstrukcija iš apačios. Šventiniu apšvietimu papildomai iliuminuojama pagrindinė laikančioji konstrukcija – oksiduoto vario rėmas iki vandens. Siūlomi šviesos diodai su galimybe keisti apšvietimo spalvą ir intensyvumą.

water2 copy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s